Kamera Sistemlerinin Parçaları Nelerdir?

Kamera sistemleri dijital kameralar, CCTV  görüntü ve elektrik aktarıcı kablo tesisatı,  AC to DC 2*3*8*12*24*36 AMPER/220 VOLT AC adaptör, DVR cihazı, DVR cihaz kumandası ve Mouse,  BNC konnektörler,  Power Jak, görüntü için monitör veya televizyon parçalarından oluşur. DVR dijital kayıt cihazlarına özel olarak üretilen kırmızı 7/24 açık kalabilen mekanik 3.5 inç Seagate,Toshiba, Samsung, Western Digital marka hard diskler takılır. Bir kamera sisteminin temel olarak parçaları aşağıda sıralanmıştır:

CCTV kamera sistemleri içerisinde kameralar çok çeşitli modellerde üretilirler. LED sayıları ve farklı TVL yatay çizgi oranlarına ve  çözünürlük özelliklerine göre değişiklik gösterirler. Kamera sistemi kurmayı düşündüğünüz bölge uzman bir ekip tarafından öncelikle yapılacak keşif çalışmaları ile nereye hangi özellikte kamera yerleştirileceğinin tespiti ile başlar. Her noktanın aydınlık durumu ve gözetlenmesi istenen alanı farklı olacağı için her noktaya uygun kamera seçimi kağıt üzerinde yapılır. Gerekli çizimler yapıldıktan sonra DVR cihazın kaç kamera destekleyeceği tespit edilir. DVR cihazları 4,8,16,32 vadet video girişlerine sahiptirler. Bağlanacak kamera sayısı arttıkça DVR modeli de giriş sayısına göre değişecektir. Söz gelimi 9 kamera gerekli olan bir alana 8 girişli DVR cihazı bağlanamaz. Bunun yerine 16 girişli DVR cihazı bağlamak gerekir. Ayrıca 4 kamera ihtiyacı olan bir alan için 4 girişli DVR cihazı ile birlikte 1 TB 7/24 hard disk gerekli olacaktır. Kullanılacak CCTV kablonun bakır oranı yüksek etli bir kablo olması görüntünün daha iyi iletimini sağlar. Tek bir CCTV güvenlik kamera sistemi  için normalde 2 AMPER adaptör gerekmektedir. Kamera sayısı arttıkça örneğin 4 kamera için 4X2=8 AMPER adaptör gerekli olacaktır. Amper değerinin yüksek seçilmesi görüntüde karıncalanmayı engeller.

 

Copyright © 2014 Kamera Sistemleri -Kamera Sistemi -Güvenlik Sistemleri Kamera Sistemi Güvenlik Sistemleri Kamera Sistemleri