Bakıcı Kamera Sistemleri

Bakıcı kamera sistemleri siz evde yokken ya da gecenin bir yarısında merak ettiğiniz bebeğinizi anlık olarak ister akıllı cep telefonunuzdan isterseniz PC monitörlerden veya LED-LCD televizyonlarınızdan 7/24 izleme olanağı veren sistemlerdir. Siz iş yerinde iken bebek bakıcınızın bebeğe nasıl davrandığını anlık olarak izleyebilir ya da eve geldiğinizde DVR kayıt cihazından izleyebilirsiniz.

Bakıcı kamera sistemleri  hangi parçalardan oluşur?

Sistem kablolu ve kablosuz olarak iki farklı sistemde kurulabilir. Kablolu sistemde kablolama işlemi sıva üstü kanalet çekildikten sonra CCTV kablolar bu kanaletlerden geçirilmek suretiyle önceden yerleri belirlenmiş olan kameralara çekilir. DOME gece görüşlü IR LED kullanılan bu tip sistemlerde DVR dijital kayıt cihazlarının video girişlerine kameralar bağlanır ses girişlerine de bebek odasına yerleştirilen mikrofonlar yerleştirilir. Daha sonra DVR cihazına modemden İnternet kablosu çekilerek Ethernet girişine bağlanarak internet üzerinden dışarıdaki bir bilgisayardan ya da akıllı telefondan takılan kamera sisteminin desteklediği program da indirilerek şifre girildikten sonra 7/24 evin tüm noktaları kolaylıkla izlenebilmektedir.  Kamera sistemlerinin firmalara göre değişen internet protokolleri İP numaraları ve modemde açılması gereken port numaraları değişkenlik gösterir. Alacağınız modemde sabit ip almanız gerekecektir. Bazı sistemler dinamik İP  adreslerinde de otomatik olarak çalışırlar. 4 girişli bir DVR kayıt cihazına 1 TB 7/24 kayıt yapabilen kırmızı etiketli hard disk takılır. Bilgisayarlar için kullanılan 3.5 inç hard diskler 7/24 çalışma performansı gösteremezler bu nedenle bir süre sonra yorulur ve bozulurlar. Kablosuz sistemlerde istenirse tüm kayıtlar DVR cihazına değil de internet ortamına aktarılabilir. Böylece istenmeyen kişilerce silinmeleri imkansız olur.

kamera sistemi güvenlik sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamera sistemi