AHD- Kamera Sistemleri

AHD Kamera – AHD DVR Kayıt Cihazı Nedir ?

güvenlik kamera sistemi

Güvenlik kamera sistemlerinde HDCVI kamera sistemlerinden sonra AHD Kamera sistemleri ön plana çıkmaya başladı. Bu günkü yazımızda AHD Güvenlik kamerası ve AHD dvr kayıt cihazlarından bahsetmek istedim.

AHD kamera koaksiyel yada CCTV kablo üzerinden 100 ile  500 metre arası mesafeden herhangi bir gecikme veya kayıp olmadan çalışan HD ve Full HD video, sinyali aktarım teknolojisidir. AHD teknolojisini Ünlü Koreli şirket NEXTCHIP, firması geliştirmiştir.AHD Kamera Teknolojisinin Temel Özellikleri720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesiAHD Görüntü Teknoloji video sinyalini oluştururken ve analog sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölerken yenilikçi bir görüntü tarama sistemi kullanır, bu da görüntüde ki bulanıklığın ortadan kaldırılarak renk üretiminin gelişmesine olanak tanır.
Görüntü kalitesinde  kayıplar olmadan uzun mesefelerde görüntü aktarımı imkanı100 ile 500  metre  arası mesafeye kadar kalite kayıpları olmadan video sinyali iletilebilir.Görüntüde gecikme olmadan nitelikli video iletimiAhd kamera görüntüsü iletiminde ip kameralardaki gibi gecikme yaşanmamaktadır.
Evrensel uygulamaAHD dvr kaydediciler üç modda, yani 3 tür video kamera ile çalışabilir: standart analog D1 / 960H güvenlik kameraları, AHD kamera ve IP kameralar. Bu sayede mevcutta bulunan  standart analog video kameraları veya ip kameraları  AHD video kaydediciye bağlamaya olanak tanır.Tüm Markalarla UyumlulukAHD görüntü teknolojisini tüm üreticiler kullanabilmektedir, bu da müşterilerin uyumluluk endişesi yaşamadan dilediği rakip üreticiden AHD ekipmanlarını alabilmesine olanak tanımaktadır.AHD Görüntü TeknolojisiAhd kamera içerisinde sinyal iyileştirici ve AHD sinyal iletim birimi (ISP+AHD TX) ile birlikte bir görüntü işlemcisi bulunmaktadır. AHD DVR kısmında ise dijital işlemci için (SoC) gerekli sinyali oluşturan bir ses-video codec bileşeni AHD RX bulunmaktadır.AHD Kamera fiyatlarıAhd güvenlik kamera fiyatları 20$ dan başlayıp 150 $  tipine ve özelliklerine göre değişmektedir. Kamera görüntülerinden memnun değilseniz sisteminizdeki güvenlik kameralarını AHD Kamera ile değiştirip hd görüntü kalitesine sahip güvenlik kameralarına sahip olabilirsiniz.

İletişim İçin Arayınız

kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi