Yangın algılama sistemleri 

Yangın algılama sistemleri

Yangın algılama sistemi  nin içeriğine baktığımızda Duman dedektörleri , alarm sirenleri , ısı dedektörleri , kontrol panelleri gibi kavramlar karşımıza çıkmaktadır.

Isı dedektörleri : Belli sabit bir ısıya göre ayarlanmış dedektörlerdir. Ayarlanan ısını üzerinde olan her türlü sıcaklığı algılayarak gerekli uyarıda bulunmaktadır. Isı dedektörleri diğer dedektörlere göre daha hassastırlar. Özellikle yangın çıkma ihtimalinin yüksek olduğu yerlerde kullanılması gerekmektedir.
Alarmlı yangın algılama sistemleri : Genelde binalarda kullanılan sistemlerdir. Yangın algılama sistemi  Alarmın amacı bina yada iş yerinde bulunan insanların bir an önce tahliye etmek amacı ile ikaz vermesidir.
Bu durumda yangın algılama sistemi kurumu aşamasında gerekli fizibilite çalışmalarının uzman insanlar tarafından Yangın algılama sistemi  yapılarak en uygun sisteme karar verilerek kurulumunu sağlamak gerekmektedir.

agskamera

kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi